Loading...

4 sytuacje, w których przyda się koperta DL

Coraz powszechniejsze wykorzystywanie korespondencji elektronicznej sprawia, że konieczność nadania tradycyjnego listu jawi się często jako przykry obowiązek. Pojawiają się bowiem dylematy, w co zapakować przesyłkę, aby dotarła do adresata bez szwanku. Mnogość różnorodnych kopert może wprawiać w zakłopotanie. Z tego powodu przyjrzymy się czterem sytuacjom, w których przyda się uniwersalna koperta DL. 

Formaty kopert

Na rynku można zauważyć wiele różnorodnych kopert. Różnią się one wymiarami, kształtem, materiałem, kolorem, sposobem zaklejania i przede wszystkim swoim przeznaczeniem. Poszczególne formaty są określane na podstawie długości i szerokości podawanej w milimetrach. Konkretne formaty są dodatkowo oznaczane specjalnymi kodami, ustalonymi na podstawie określonych wymiarów i pozostającymi w zgodzie z ogólnie przyjętymi standardami ISO. Takie umowne oznaczenia dostępnych kopert ułatwiają ich wybór i pozwalają precyzyjnie dostosować je do formatu papieru planowanej przesyłki. Ten aspekt wydaje się szczególnie istotny w przypadku sytuacji, gdy zależy nam na tym, by wysyłany dokument nie był składany na mniejsze części. 

Koperta DL zastosowanie

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach nikt już nie pamięta o placówkach pocztowych i papierowych listach. Czy faktycznie tak jest? Czy dobrodziejstwa Internetu skutecznie wyparły potrzebę nadawania listów tradycyjnymi kanałami? Mimo że powszechny dostęp do Internetu z pewnością sprawił, że konieczność korzystania z tradycyjnej poczty pojawia się zdecydowanie rzadziej, nadal przecież otrzymujemy listy papierowe. W kopertach przychodzą do nas pisma urzędowe i bankowe, ważne dokumenty czy rachunki.

Praktycznym formatem kopert o bardzo szerokim zastosowaniu okazuje się koperta DL, która mieści ⅓ formatu A4. Do jej zalet należy wygodny rozmiar 110 x 220 mm, samoklejący pasek przyśpieszający zamykanie i chroniący jej zawartość przed niepożądanych otwarciem w trakcie wysyłki. Ale to, za co jest najbardziej ceniona, to właśnie uniwersalność zastosowania. Do czego może się przydać koperta o formacie DL?

Pisma urzędowe

Większość ważnej korespondencji, którą regularnie każdy z nas otrzymuje z placówek urzędowych, dostarczana jest w kopercie DL. Najczęściej listy z urzędów są pakowane w tego typu koperty z okienkiem. 

Korespondencja handlowa

Koperta DL dobrze sprawdza się do przesyłania folderów i ulotek. Mieści kartkę A5 zgiętą na pół wzdłuż krótszej krawędzi oraz dwukrotnie zgiętą kartkę w formacie A4, dzięki czemu idealnie tworzy użyteczny format folderowy.

Kartki okolicznościowe

Format 110 x 220 mm dobrze sprawdzi się w przypadku wszelkich kartek okolicznościowych z życzeniami czy podziękowaniami. Wymiary koperty DL pozwalają na to, aby swobodnie włożyć do niej ozdobną kartkę, nie martwiąc się o to, że ulegnie pognieceniu. 

Zaproszenia

Wszelkie zaproszenia na urodziny, ślub, komunie czy chrzciny mogą z powodzeniem zostać zapakowane do kopert DL. To również typ dokumentu, który każdy nadawca z pewnością chciałby dostarczyć do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Co więcej, koperty tego typu mają możliwość personalizacji, dzięki czemu nadadzą się również do zaproszeń na rozmaite spotkania biznesowe lub inne wydarzenia firmowe. Wówczas odpowiednia koperta może posłużyć za dodatkowy element, tworzący spójną identyfikację wizualną firmy. 

Wśród wielu dostępnych na rynku wariantów kopert, format DL jest jednym z najbardziej powszechnych i uniwersalnych. Wymienione przykłady to tylko część sytuacji, w których taka koperta może okazać się pomocna.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]