Loading...

Aktualne wymiary grafik na Instagram – czerwiec 2020

Instagram opanował cały świat, zdobywając serce nie tylko młodzieży, ale także osób starszych. Ten gigant nieustannie wprowadza aktualizacje, przez co wiele osób może czuć się zdezorientowanych, zastanawiając się – jaki jest rozmiar zdjęć na Instagram? W tym artykule przychodzimy z najbardziej aktualnymi rozmiarami zdjęć na Instagram 2020

Wymiary grafik na Instagram 2020

Najlepszy rozmiar zdjęcia na Instagram jest jasno określony. Kluczowe będzie zachowanie odpowiednich proporcji, czyli 1,91:1. To właśnie taki stosunek najlepiej wpasowuje się w algorytmy tego portalu. Ogólna zasada mówi o tym, aby zdjęcia mieściły się między 320 px a 1080 px. Jak wybrać na Instagram wymiary zdjęć? Mamy do wyboru trzy opcje: portret, standardowy kwadrat oraz szerokie zdjęcie – widok. Idealne wymiary zdjęć na Instagram wynoszą więc kolejno: 1080×1350 px, 1080×1080 px oraz 1080×608 px.

Instastories – rozmiar grafiki

Nie możemy zapomnieć o szeroko rozpowszechnionych Instastories, które obecnie są niemniej ważne niż wymiary Instagram na naszej głównej tablicy. Możemy umieszczać w nich zdjęcia czy filmy o różnych wymiarach, jednak najbardziej popularne będą takie o oryginalnej kompozycji. Jej stosunek wynosi 9:16, a wymiary 1080×1920 px. Jak widać hasło relacja Instagram wymiary, nie jest takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać!

Pamiętaj o tym, że klient – w tym wypadku użytkownik kupuje oczami. Dobrze dobrane wymiary na Instagram zdecydowanie pomogą w tworzeniu popularnego i interesującego contentu, a na pewno stworzą dobrą bazę wyjściową. Mamy nadzieję, że po tym artykule wymiary zdjęcia na Instagram to dla Ciebie pestka!

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *