Loading...

Co to jest darknet?

Wielu z nas słyszało pewnie taką nazwę jak darknet, albo mówiąc inaczej, deepweeb. Ten, mówiąc potocznie, ukryty internet to miejsce, które tyleż wzbudza ciekawość, co jest niestety siedliskiem przeróżnych patologii. Co to jest darknet?

Co to jest darknet?

Co to jest darknet?Jest to po prostu mroczna część sieci internetowej, do której nie da się wejść w tradycyjny sposób, normalną przeglądarką i stron w nim zawartych nie indeksują też normalne wyszukiwarki, jak Google. Jak z niego skorzystać? Trzeba mieć tak zwaną przeglądarkę TOR (oferującą trasowanie cebulowe, które przynajmniej w teorii, zapewnia dużą prywatność). Oraz znać adres strony, na którą chce się wejść. W darknecie strony nie mają tradycyjnych nazw, tylko są ciągiem znaków (trzeba więc go wcześniej znać). Nie ma też wyszukiwarek, a raczej coś w rodzaju katalogów, skupiających pewne strony.

Co można znaleźć w darknecie?

Generalnie rzecz biorąc, ta mroczna, ukryta część internetu jest miejscem, które wymyka się wszelkim prawom i nie ma w nim szeroko pojmowanej cenzury. Niektórzy uważają wręcz, że jest to taki “prawdziwy internet”, którego nic nie ogranicza, fakty są jednak takie, że darknet to siedlisko patologii, grup przestępczych i innych działalności wyjętych spod prawa, które właśnie za jego pomocą się komunikują. Często jest właśnie tak, że ci, którzy wchodzą do niego ze zwykłej, ludzkiej ciekawości, szybko wychodzą z niesmakiem. Co można tam znaleźć? Wszystko, co nie poddaje się prawu i cenzurze. Handel bronią, narkotykami, nawet ludźmi. Treści pedofilskie, zawierające przemoc, rasistowskie. Rzeczy chore, dziwne, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Darknet, czyli ukryty internet jest miejscem, do którego lepiej w ogóle nie wchodzić w obawie o swoje zdrowie psychiczne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 thoughts on “Co to jest darknet?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *