Loading...

Co to jest Twitter i do czego służy?

W sytuacji kiedy praktycznie każdy ma nieograniczony dostęp do Internetu na urządzeniach mobilnych nie można się dziwić temu, że media społecznościowe stają się coraz bardziej popularne oraz że jest ich więcej i więcej. Nasza klasa odeszła do lamusa już dawno. Na jej miejsce wstąpił Facebook. Całkiem nowym medium jest Instagram, który służy do udostępniania na nim zdjęć. Kolejnym na świecie niezwykle popularnym medium jest Twitter. W Polsce niewiele osób o nim słyszało, więc co to jest Twitter i do czego służy?

Co to jest Twitter i do czego służy?

Co to jest Twitter i do czego służy?Twitter jest to medium społecznościowe. Do jego założenia oraz korzystania z niego wymagany jest dostęp do Internetu. Z Twittera korzysta się najczęściej na urządzeniach mobilnych, jest to bowiem najwygodniejsze. W przeciwieństwie do Instagrama, który służy do udostępniania zdjęć, Twitter to platforma, która służy do komentowania bieżącej polityki oraz ważnych wydarzeń w kraju i na świecie. Wszyscy prominentni politycy mają założone na Twitterze konto i z niego regularnie korzystają. Dzięki temu nie tylko wyrażają swoje poglądy, ale komentują rzeczywistość, często wchodzą w polemikę z innymi.

W jakich kręgach popularny jest Twitter?

Twitter nadal nie należy do najpopularniejszych tego typu mediów w Polsce. Choć z dnia na dzień nabiera popularności ze względu na to, że jest promowany w serwisach informacyjnych zwłaszcza w programach publicystycznych. Już krótka bytność na Twitterze sprawia, że można zaznajomić się z najbardziej bieżącą polityką krajową i zagraniczną. Można poznać poglądy nie tylko polityków, ale innych użytkowników. Można wybrać sobie te osoby, które chcemy obserwować, wybór należy tylko do użytkownika. Można więc albo wybrać osoby o podobnych poglądach albo spektrum obserwowanych zwiększyć o osoby o innych poglądach.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 thoughts on “Co to jest Twitter i do czego służy?”

  1. Jestem tego samego zdania. Chciałbym czesto korzystać z Twittera, głównie ze względy na zainteresowania związane z polityką. Jednak jak tam wchodzę to widzę wielki misz masz i nie mogę się tam odnaleźć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *