Loading...

Co zrobić ze zniszczoną posadzką betonową?

Posadzka betonowa to popularna nawierzchnia w magazynach lub innych obiektach wielkopowierzchniowych. Wszystko za sprawą betonu, który jest niezwykle wytrzymałym i ekonomicznym materiałem. Nowa posadzka betonowa powinna być gładka i lśniąca. Dzięki temu pozwala w łatwy sposób utrzymać czystość.  

Jednak posadzki betonowe w obiektach wielkopowierzchniowych, podatne są na uszkodzenia mechaniczne. Zużywanie się posadzki jest normalnym procesem. Ważne jest jednak to, by nie doprowadzić do całkowitego zniszczenia posadzki, ponieważ grozi to jej całkowitą wymianą, co z kolei związane jest z wysokimi kosztami.

Przy naprawie posadzki betonowej istnieją dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest usunięcie istniejącej posadzki i zastąpienie jej nową. Oczywiście dotyczy to tylko tych sytuacji, w których posadzka uległa poważnemu zniszczeniu i jest to opcja niezwykle kosztowna.Drugą opcją jest przeprowadzenie gruntownej modernizacji istniejącej już posadzki. Wszystko zależne jest od uszkodzenia posadzki, a także od nakładów finansowych, które możemy przeznaczyć na jej naprawę.

Jedną z metod naprawy posadzki betonowej jest jej profesjonalne szlifowanie, polerowanie, a także naprawa dylatacji. Wszystkie te działania oparte są o najnowszą, niemiecką technologię Ulbrichfuge.

Warto wziąć pod uwagę również to, że uszkodzenia posadzki betonowej mogą wynikać z innych przyczyn niż tylko jej użytkowanie. Często wymienić można tutaj źle ułożoną nawierzchnię lub błędy na etapie projektowania jej. Dlatego niezwykle istotne jest to, żeby zacząć naprawę posadzki betonowej od klasyfikacji uszkodzenia oraz ustalenie przyczyny jego powstania. Zazwyczaj jest to poprzedzone określeniem czynników warunkujących zniszczenia, a także analizą projektu powierzchni i jakością podłoża. Tylko to pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie naprawy. 

Naprawa przebiega w trzech etapach. Pierwszym z nich jest szlifowanie. Następnie przystępuje się do naprawy dylatacji. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie posadzki tak, aby w przyszłości nie uległa większemu zniszczeniu. 

Niektórzy decydują się również na polerowanie naprawionej posadzki. To doskonały pomysł, ale pod warunkiem, że wykorzystuje się do niego najnowszą technologią Lavina. Technologa ta wyróżnia się dużą skutecznością i precyzją. Polerowanie ma duże znaczenie w procesie naprawy posadzki betonowej, ponieważ dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości środków, posadzka zostaje utwardzona i zaimpregnowana. Jaki jest tego efekt? Ochrona przed wilgocią, brudem, pyłem i wszelkimi uszkodzeniami. 

Naprawiona posadzka betonowa powinna być piękna i lśniąca, a także służyć przez wiele kolejnych lat. Warto diagnozować uszkodzenia posadzki już na samym początku ich powstawania., ponieważ pozwoli to zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *