Loading...

Czy certyfikat ISTQB pomaga w karierze?

Branża IT w ostatnich latach rozwija się bardzo intensywnie. Firmy działające w tym sektorze nieustannie prowadzą rekrutacje i są gotowe na nowych pracowników, ale warunkiem ich zatrudnienia jest wiedza na odpowiednim poziomie, która pozwoli odnaleźć się w rozmaitych projektach programistycznych. Dla testerów oprogramowania potwierdzeniem umiejętności jest m.in. międzynarodowy certyfikat ISTQB. Jak jego posiadanie może pomóc testerowi w karierze?

Czy szkolenie ISTQB pomaga w zdobyciu certyfikatu?

ISTQB to międzynarodowa organizacja, a certyfikaty przez nią wydawane są uznawane na całym świecie. Dla pracodawców bardzo często posiadanie certyfikatu ISTQB to warunek konieczny u osób chcących pracować na stanowisku testera oprogramowania. Droga do zdobycia certyfikatu wymaga zaangażowania. Aby otrzymać dokument potwierdzający umiejętności z zakresu testowania, należy przystąpić do egzaminu. Szkolenie ISTQB jest przeznaczone dla osób, które chcą odpowiednio przygotować się do tego testu.

Zalety uczestnictwa w szkoleniu ISTQB

Szkolenie ISTQB nie jest obowiązkowe. Jednak wiele osób, których celem jest certyfikat, decyduje się na uporządkowanie swojej wiedzy pod okiem doświadczonych mentorów. Zdanie egzaminu jest wówczas zdecydowanie prostsze. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na szkolenie ISTQB?

dla początkujących i znających się na testowaniu – w szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które dopiero poznają podstawy testowania i zarządzania procesem testowym. Dla doświadczonych testerów to okazja do poukładania i ugruntowania swojej wiedzy. Zagadnienia poruszane podczas kursu zainteresują też analityków biznesowych, menadżerów i programistów.

dla chcących dobrze przygotować się do egzaminu ISTQB – osoby, które uczestniczą w kursie, mają możliwość przeanalizowania wszystkich zagadnień potrzebnych do egzaminu. Szkolenia prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy są także praktykami i wiedzą, z jakimi problemami testerzy stykają się na co dzień.

– zdawalność egzaminu wśród kursantów ISTQB jest wyższa niż w przypadku osób, które samodzielnie przygotowują się do zdobycia certyfikatu. Prowadzący szkolenia poświęcają uwagę najistotniejszym zagadnieniom.

Posiadanie certyfikatu ISTQB to dla pracodawców potwierdzenie, że tester posiada konkretną wiedzę i sprawdzi się na danym stanowisku. Jeżeli zastanawiasz się nad przebranżowieniem i chcesz poświęcić więcej uwagi testowaniu, rozważ przygotowanie się do egzaminu. Na rynku IT nie brakuje konkurencji. Pracodawcy doceniają kandydatów, którzy wyróżniają się wiedzą. Szkolenie ISTQB to początek drogi, która może zakończyć się zdobyciem certyfikatu i ciekawą pracą jako tester oprogramowania. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *