Loading...

Doradztwo inżynieryjne

Doradztwo inżynieryjne rozwija się w obrębie różnych dziedzin. Specjaliści ułatwiają profesjonalne planowanie, projektowanie oraz produkcję i wdrażanie produktów lub usług, które wymagają weryfikacji pod względem technicznym. Sprawdź, na czym polega konsulting inżynieryjny i kto może z niego skorzystać. 

Konsulting inżynieryjny – na czym polega?

Doradztwo inżynieryjne polega na udzielaniu fachowych wskazówek w oparciu o profesjonalną wiedzę, co ma na celu weryfikację założeń oraz wsparcie na etapie projektowania różnych produktów i usług. Takie postępowanie pomaga zoptymalizować proces produkcji poprzez wykorzystanie odpowiednich procedur, czy technologii, np. symulacji opartych na wspomaganym projektowaniu prac inżynieryjnych. Obszary inżynierii, które obejmują konsulting to geodezja, ekonomia, czy architektura. Doradztwo jest niezbędnym elementem podczas konstruowania budynków oraz infrastruktury drogowej. Inżynierowie weryfikują parametry wstępnych projektów, by spełniały wymogi bezpieczeństwa. Dzięki doradztwu inżynieryjnemu można obniżyć całkowity koszt produkcji, a to wszystko za sprawą komputerowych symulacji, które pozwalają na przetestowanie obiektów jeszcze przed ich realizacją. Profesjonalne porady pomagają zdiagnozować błędy powstałe na etapie projektowania i ostatecznie przyspieszają proces produkcji, minimalizując liczbę poprawek. Konsulting inżynieryjny można wykorzystać także na etapie egzekwowania planów, np. w celu oceny jakości. 

Doradztwo inżynieryjne

Zakres doradztwa inżynieryjnego

Doradztwo inżynieryjne dba o to, by produkty wprowadzane na rynek spełniały standardy jakości, były bezpieczne i sprawne technicznie, ale może także posłużyć jako analiza obiektów pod kątem geologicznym, ekonomicznym i ekologicznym. Poparte obliczeniami przewidywania ekspertów są w stanie oszacować konsekwencje wprowadzenia obiektu na rynek, np. jego oddziaływanie na środowisko naturalne.

Doradztwo inżynieryjne obejmuje przede wszystkim:

  • zarządzanie projektem,
  • projektowanie CAD,
  • symulacje CAE,
  • badanie i rozwój urządzeń oraz komponentów elektronicznych,
  • rozwój oprogramowania,
  • hardware design,
  • zarządzanie jakością,
  • planowanie procesu produkcyjnego,
  • testowanie produktów,
  • sporządzanie dokumentacji technicznej.

Z konsultingu korzystają w szczególności przedsiębiorstwa technologiczno-produkcyjne, biura projektowe oraz startupy. Decydują się one na pomoc merytoryczną w projektowaniu, a także doradztwo z zakresu mechaniki i mechatroniki.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *