Loading...

Fivetran – korzyści przechowywania danych w chmurze

 

Przedsiębiorstwa, które pragną dokonywać coraz większej ilości transakcji, muszą operować na ogromnej liczbie danych. Ich przechowywanie na urządzeniach niesie za sobą niebezpieczeństwo utracenia dokumentacji, jeśli dojdzie do ich awarii. Dlatego bezpieczniejszą opcją stosowaną przez niejedną firmę jest wgrywanie plików do chmury. Jakie niesie to za sobą korzyści?

 

Zalety korzystania z przechowywania danych w chmurze

 

Komfort

Przede wszystkim taka forma magazynowania danych jest wygodna. Aby przekazywać sobie niezbędne informacje, pracownicy danej placówki nie muszą martwić się o przesyłanie ich listownie czy mailowo. Wystarczy, aby każdy z nich miał dostęp do konkretnej bazy, a w jej obszarze wszelkie zmiany zostaną zachowane i możliwe do wglądu. Co więcej, pracę wykonuje się w czasie rzeczywistym, co usprawnia komunikację i przyspiesza proces prowadzący do zakończenia danego zadania.

Bezpieczeństwo

Platformy, które umożliwiają zapisywanie danych w chmurze, dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Oprócz zabezpieczających je kodów, warto spojrzeć również na kwestie czysto praktyczne. Nie trzeba obawiać się, że awaria komputera lub stracenie pendriva spowoduje chaos w korporacji. Dane są zawsze dostępne i nigdy się nie „zgubią”.

Nieograniczona pojemność

Urządzenia takie jak komputer, dyski czy pendrivy, mają ograniczone miejsce, które zapełnić można plikami. Wobec tego istnieje kres ilości danych, jakie można na nich zachować. Natomiast w chmurze najczęściej nie ma limitów. Oczywiście na niektórych platformach potrzebna będzie subskrypcja, aby zdobyć opcję większej liczby GB.

Mobilność

Pliki z chmury można odczytywać z dowolnego miejsca na świecie oraz na różnych urządzeniach. To umożliwia swobodne podróżowanie, którego wymagają np. obowiązkowe konferencje czy spotkania biznesowe. Ułatwia to także pracę zdalną, która w takich zawodach jak np. programista, czy copywriter jest często praktykowana. Nie ma potrzeby wysyłania setek maili, aby sprawdzić, na jakim etapie rozwoju znajduje się dany projekt.

Fivetran

To innowacyjne oprogramowanie usprawnia pracę przedsiębiorstw i zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz wygodę. Przy jego użyciu można korzystać z nowatorskich baz danych takich jak BigQuery, Databricks, Redshift i Snowflake. Jest on bardzo intuicyjny, dzięki czemu można szybko i bezproblemowo wdrożyć swoją kadrę w tajniki jego używania. Posiada konektory baz danych a odzyskiwanie danych możliwe jest bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Przedsiębiorstwom, które postanowiły przejść do chmury, z pewnością przypadnie ono do gustu i będzie ciekawą alternatywą dla Google Drive czy Dropboxa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]