Loading...

Jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika?

Twitter to jeden z najpopularniejszych na świecie portali społecznościowych. Strona umożliwia udostępnianie krótkich wiadomości, zdjęć czy filmików, a także wymianę opinii z innymi osobami. Na Twitterze chętnie wypowiadają się zarówno osoby prywatne, jak i znani politycy, artyści, sportowcy czy dziennikarze. Portal jest często jednym z głównych źródeł informacji na wiele tematów publicznych. Każdy użytkownik powinien posiadać wiedzę umożliwiającą jak najbardziej optymalne korzystanie ze strony. Jedno z częściej zadawanych pytań na temat obsługi serwisu dotyczy tego, jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika.

Założenie konta na Twitterze

Każda osoba, która decyduje się na użytkowanie portalu, musi najpierw dokonać rejestracji. Głównym elementem całego procesu jest wpisanie unikalnego nicka, czyli nazwy. To, jak będzie ona brzmieć, zależy od posiadacza konta. Czasem jest to to po prostu imię i nazwisko, innym razem pseudonim. Nie jest jednak tajemnicą, że po pewnym czasie każdy może z określonych powodów zechcieć dokonać modyfikacji w tym zakresie. Warto więc wiedzieć, jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika.

Jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika?

Jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika?Co zatem trzeba zrobić? Pierwszy krok to oczywiście odwiedzenie serwisu, czyli wpisanie w pasku przeglądarki adresu twitter.com. Na stronie głównej, po lewej stronie, można zauważyć menu. Tam należy znaleźć odnośnik „Profil”, obok którego znajduje się zdjęcie użytkownika. Po kliknięciu ukazuje się m.in. opcja „Edytuj profil”. Wchodząc w nią można dokonać modyfikacji swojego konta, w tym także jego nazwy – wystarczy jedynie starą wersję zastąpić nową. Po wpisaniu trzeba jeszcze zatwierdzić (opcja „Zapisz” w prawym górnym rogu) – i to wszystko. Każdy, kto do tej pory nie wiedział, jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika, może się przekonać, że nie jest to trudne ani zbyt skomplikowane.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 thoughts on “Jak na Twitterze zmienić nazwę użytkownika?”

  1. Twitter to idealne miejsce dla osób, które interesują się polityką. Aktywni są tutaj politycy, dziennikarze, a także komentatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *