Loading...

Link w bio na Instagramie – jak odsyłać użytkowników na stronę?

Wykorzystanie social media w promocji projektów i stron z roku na rok rośnie. Różne platformy zrzeszają w sumie miliardy aktywnych użytkowników. Dla każdego kto chce zbudować popularność swojej strony uszczknięcie choćby okruszka z tej grupy da ogromny zastrzyk ruchu na stronie. Oto poradnik: Linkowanie i pozycjonowanie w social media.

Wartość linków

Budowanie odsyłaczy jest jedną ze starszych metod pozycjonowania. We wczesnym etapie rozwoju wyszukiwarek zauważono, że pozycja strony rośnie wraz z ilością kierujących do niej linków. Spowodowało to eksplozję stron kontenerów które składały się właściwie z samych lików. Bardzo szybko twórcy przeglądarek zaczęli tworzyć bardziej wyrafinowane roboty, które nie tylko zliczały ilość linków, ale również zaczęły analizować jakość stron, na
których są one zamieszczone i aktywność użytkowników na tych stronach. Zaczęły więc powstawać coraz bardziej wyrafinowane strony pozycjonujące, dające trafiającym na nie odbiorcom artykuły i poradniki. Linkowanie i pozycjonowanie zaczęło generować wartościowe dla użytkowników treści.

Social media

Jak w tym wszystkim odnajdują się social media? Z perspektywy samych wyszukiwarek nieźle. Są to często aktualizowane, posiadające aktywnych użytkowników, wysoko oceniane serwisy. Często w budowaniu efektywnych odsyłaczy przeszkadzają same social media.

Poradnik: linkowanie i pozycjonowanie na Instagramie

Jednym z ciekawszych przykładów social media o bardzo zaangażowanych członkach jest Instagram. Zawiera on wiele usług motywujących do wielokrotnego korzystania nawet w ciągu jednego dnia. Znikające po 24 godzinach relacje są ukoronowaniem tej strategii. Jedynym miejsce, w którym możemy zamieścić aktywny link to pole bio obok zdjęcia profilowego. Jest to raczej zaniedbywane przez użytkowników miejsce, ale jeśli odpowiednio
nakierujemy na nie uwagę relacjami, postami i zdjęciami możemy osiągnąć świetne efekty!

Aktywność

Co można jeszcze poradzić linkującym i pozycjonującym przez Instagram? Wytrwałość. Pozycjonowanie w social media związane jest z budowaniem bazy obserwatorów. Aktywnych użytkowników, wspierających profil swoimi działaniami. Trzeba dbać by nie poczuli się znudzeni w przeciwnym razie znajdą inne ciekawe profile do obserwowania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *