Loading...

Egzamin ISTQB Technical Test Analyst – dla kogo jest przeznaczony?

O szkoleniach ISTQB ostatnimi czasy zrobiło się dosyć głośno. Dzieje się tam za sprawą coraz większego zainteresowania tematyką testowania oprogramowania komputerowego. Nie tylko w internecie, ale coraz częściej też wśród znajomych, słyszymy, że przebranżowili się oni na testerów oprogramowania. 

Branża IT to nie tylko wysokie zarobi, ale też stabilność zatrudnienia.

Szkolenia ISTQB są pewnym początkiem kariery testerskiej, ale też jej rozwijaniem. Warto rozwijać się ciągle, a takie szkolenia są do tego doskonałą okazją.

Każde ze szkoleń kończy się egzaminem. Zdanie egzaminu uprawnia nas do otrzymania certyfikatu ISTQB, który jest pewnego rodzaju potwierdzeniem naszych umiejętności.

Egzamin ISTQB Technical Test Analyst, inaczej zwany technicznym analitykiem testów skierowany jest do osób, które ukończyły szkolenia na poziomie podstawowym, ponieważ dotyczy on poziomu zaawansowanego. Jak już wspominaliśmy wcześniej, egzamin ISTQB techniczny analityk testów można napisać po szkoleniu z poziomu zaawansowanego lub przystąpić do niego bez szkolenia. 

Szkolenie z pewnością podniesie umiejętności testerskie, które związane są z poziomem zaawansowanym. Na szkoleniu poruszane są tematy związane z ryzykiem, które związane jest z wydajnością, z planami testów, usprawnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa czy chociażby z narzędziami do automatyzacji zadań.

Jak wygląda egzamin ISTQB techniczny analityk testów?

Jak już wyżej wspominaliśmy, zarówno egzamin jak i szkolenie z poziomu zaawansowanego skierowane jest do osób, które są samodzielne i posiadają podstawową wiedzę. Nie muszą być to jedynie testerzy oprogramowania, są to też specjaliści, a także osoby, które ściśle współpracują z testerami. Szkolenie kończy się egzaminem ISTQB Technical Test Analyst, które obejmuje 45 pytań. Pytania na egzaminie punktowane są od 1 do 3 punktów. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 80. Aby zaliczyć egzamin ISTQB Technical Test Analyst należy zdobyć 65%, a więc 52 punkty. 

Ważną informacją jest to, że egzamin można pisać w języku polskim i angielskim. Jeśli zdecydujemy się na język polski, wówczas czas jego trwania to 120 minut. W języku angielskim ten czas zwiększa się do 150 minut. W przypadku języka angielskiego, na egzaminie możemy posiadać słownik języka angielskiego. Poza tym niedozwolone są żadne inne materiały. 

Poprawne zaliczenie egzaminu gwarantuje otrzymanie certyfikatu ISTQB, który jest doceniany w branży testerskiej. Cena egzaminu ISTQB techniczny analityk testów zaczyna się od 1000 zł netto. Zalecamy poprzedzone egzaminem 3 dniowym szkoleniem, które odświeży wiedzę i z pewnością przekaże kilka nowych i cennych informacji.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *