Loading...

Jak zostać testerem oprogramowania?

Coraz częściej możemy natknąć się na ogłoszenia poszukujące osoby na stanowisko testera oprogramowania. Jak wygląda testowanie oprogramowania i czy szkolenie ISTQB może nam w tym pomóc? Czytajcie dalej!

Testowanie oprogramowania to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą się przebranżowić lub rozwijać w zakresie IT. Wielu uważa, że istotniejsze od kompetencji twardych i znajomości branży IT będą kompetencje miękkie oraz określone cechy charakteru. Jeśli lubisz się uczyć, jesteś zmobilizowany i nie poddajesz się łatwo, a do tego wykazujesz skrupulatność i dbasz o każdy szczegół, ta praca jest dla Ciebie. Aby zostać testerem oprogramowania, należy zacząć od podstaw. Zapoznaj się z podstawowymi terminami oraz dowiedz się, na czym dokładnie polega testowanie oprogramowania. Jeśli jesteś zdecydowany, wystarczy nabyć praktykę. Wiele firm poszukuje praktykantów oraz stażystów, a w Internecie możesz znaleźć ćwiczenia i praktyczne rady. Warto dodać, że jeśli zależy Ci na byciu testerem automatycznym, powinieneś nabyć także podstawy jednego z języków programowania, np. SQL bądź Java.

Czy szkolenie ISTQB może pomóc w karierze testera?

Oczywiście, że tak! Szkolenie ISTQB jest odpowiednie zarówno dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z testowaniem oprogramowania, jak i dla tych, które mają już nieco doświadczenia, ale chcą uporządkować swoją wiedzę i umiejętności. Jest to możliwe dzięki temu, iż szkolenie występuje w trzech poziomach. Dla zabieganych istnieje także wersja online, która znacząco usprawnia cały proces. Szkolenie ISTQB kończy się egzaminem, po którym otrzymujemy certyfikat ISTQB uznawany na całym świecie! Pracodawcy bardzo przychylnie patrzą na posiadanie tego dokumentu, ponieważ świadczy o zdobytych kompetencjach. 

Ile zarabia tester oprogramowania?

Zarobki za testowanie oprogramowania będą różnić się w zależności od zdobytego doświadczenia czy miejsca pracy. Mediana zarobków testera oprogramowania wynosi ok. 6400 złotych brutto. 25% najgorzej opłacanych testerów zarabia poniżej 5 tys. złotych, natomiast 25% tych najlepiej opłacanych osiąga zarobki rzędu 8000 złotych lub więcej. Pamiętajmy o tym, że szczególnie na tym stanowisku, im dłuższy staż pracy, tym lepsze oferty pracy będziemy otrzymywać. Zarobki mogą zależeć także od zakresu kompetencji, potwierdzonych np. szkoleniem ISTQB zakończonym certyfikatem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *